Úvodní stránka >> Podpora a služby >> Případové studie
 
Níže naleznete příklady implementace systému NETTOControl u našich zákazníků:
 

 

 

 

DIGITALIZACE EXPEDICE ZAKÁZEK


obrazek756

Nobilis Tilia je průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách.
Od roku 1994 vytváří „s vášní a pokorou přípravky účinně pečující o pleť i
celkovou životní harmonii.“ Produkty jsou používány jak přímo koncovými
zákazníky tak pro salonní péči.

 

Implementované řešení optimalizuje proces zaskladnění, minimalizuje počet
chyb a záměn při vychystávání objednávek a zpřesňuje a urychluje zadávání
požadavků přes systém Balíkobot.
Celý proces vychystávání a balení je namísto „papíru a tužky“ a ručního
zadávání požadavku na dopravu přes Balíkobot řízen elektronicky.Případová studie Nobilis Tilia.pdfPřípadová studie Nobilis Tilia.pdf


ROSTOUCÍ E-SHOP S ON-LINE SKLADEM


obrazek730
4home, a.s.
 

Společnost 4home, a.s., je firma s e-shopem zaměřená na maloobchod a je specialistou na vybavení domu, bytů a zahrad.

 

Na trhu působí od roku 2004. Aktivní je především v České republice, kromě toho i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Centrální sklad v Hradci Králové denně uspokojí až 5000 objednávek, v sezónní špičce až 8000 objednávek zákazníků.

 

Implementací systému NETTOControl WMS bylo nahrazeno řízení skladu tzv. "papírovou formou", což zejména při sezónních špičkách omezovalo chod skladu a rychlost expedice. Další výhodou tohoto řešení je uživatelská příznivost systému pro rychlé zaškolení brigádníků a agenturních pracovníků.Případová studie 4home.pdfPřípadová studie 4home.pdf


OPTIMALIZACE NÁKLADŮ NA DOPRAVU BALÍČKŮ E-SHOPU


 

Slovenský internetový obchod s kamennými pobočkami. Od roku 1995 zde pracovali pouze
aktivní hudebníci.

Říkají o sobě: „ …a všechny porady začínaly rozhovory o koncertech a tancovačkách, o nových nástrojích a efektech, co si kdo koupil a za co vyměnil. Zajímáme se
o všechny novinky a baví nás to, co děláme. Dokážeme ti proto poradit co je pro tebe nejlepší. Nechceme tě chytit do pasti na nejdražší produkt, raději ti nabídneme to, co potřebuješ, a
skutečně využiješ. Jednoduše proto, že chceme, aby se k nám každý znovu a s důvěrou vrátil. Jelikož se tento přístup osvědčil, postupně jsme pronikli do dalších zemí EU a otevřeli i
kamenné prodejny v Česku a na Slovensku. Najdeš je ve svém oblíbeném nákupním centru, kde si můžeš vše i pořádně osahat.“.

 

V roce 2019 se s dalším významným růstem rozhodli investovat a optimalizovat náklady na logistiku.Případová studie e-shop.pdfPřípadová studie e-shop.pdf


CELÝ VELKOOBCHOD ON-LINE ZA 3 MĚSÍCE


obrazek708

PEMATEX s.r.o.

 

„Zavádíme čárové kódy na zboží! Celý velkoobchodní sklad v Sokolově

je převáděn na evidenci přes čárové kódy. Implementace nebyla jednoduchá a díky synergii našeho celého týmu jsme celý přechod dokončili již v lednu. Od teď by z velkoobchodního skladu k zákazníkovi nemělo jít zboží, které není označené čárovým kódem.

Touto změnou se snažíme snížit chybovost a zvýšit rychlost skladu při expedici.“
Pematex s.r.o.Případová studie Pematex.pdfPřípadová studie Pematex.pdf


VÝROBA MRAŽENÉ ZELENINY A SKLADOVÁNÍ V 3PL (THIRD-PARTY LOGISTICS) REŽIMU


obrazek705

AGRO Jesenice u Prahy, a.s.

 

AGRO Jesenice je přední český pěstitel a producent mražené zeleniny. Zeleninu skladuje ve vlastních mrazicích prostorách a zároveň v těchto prostorách poskytuje 3PL služby pro další skladovatele.


Výrobu realizuje na moderních výrobních linkách se zavedením standardů HACCP.
Jejich výrobky můžete potkat ve většině obchodů stejně jako gastronomických provozů v
České republice.


Už od roku 2014 řídí výrobu a sklad za podpory systému NETTOControl. Vzhledem k
úspěšnému růstu společnosti a řadě nových výrobků padlo rozhodnutí o výstavbě nového
mrazírenského skladu s kapacitou 8000 paletových míst. Nový sklad je z části používán pro
skladování zboží třetích stran (3PL). NETTOControl zde řídí veškeré skladové procesy, a to
včetně režimu poskytování logistických služeb (3PL).Případová studie AGRO Jesenice.pdfPřípadová studie AGRO Jesenice.pdf


DOKONALÝ PŘEHLED VE SPECIÁLNÍ VÝROBĚ MASA


obrazek703

KRAVA&CO

 

KRAVA&CO je rodinná firma, jejímž základem je farma hospodařící od roku 2013 na více než 3000 hektarech pastvin, kde chová cca 2000 kusů hovězího dobytka plemene Limousine.Zvířata zpracovává ve svém malém zpracovatelském závodě.

 

Základním výrobkem je upravené vyzrálé maso v nejvyšší kvalitě, zpracované technologií Dry Aging a Wet Aging. Tato technologie klade vysoké nároky na proces výroby a jeho řízení, a to především z časových a skladovacích hledisek.

 

Rozhodli se proto pro implementaci programových modulů NETTOControl Stock (Skladová přejímka), NETTOControl Yield (Evidence bourání masa) a NETTOControl Pick (Vychystání zboží) pro Porážku, Bourárnu a Expedici.Případová studie KRAVA&CO.pdfPřípadová studie KRAVA&CO.pdf


VÝROBA JEDNODUŠE OD PAPÍRU K ON-LINE


obrazek683
DAIRY 4 FUN s.r.o.

 

Společnost Dairy 4 Fun vznikla v roce 2010. Její zakladatelé se rozhodli přinést na trh inovativní mléčné produkty s vysokou přidanou hodnotou a to díky nápaditým obalům a bonusu v podobě hraček. Každoroční nárůst produkce se pohybuje v řádu desítek procent. Díky tomu neustále rozšiřují a modernizují své výrobní kapacity.

 
S původním systémem se firma dostala na hranici možného a díky růstu museli tuto situaci neodkladně řešit. Díky implementaci systému NETTOControl byla zavedena on-line evidence procesů ve skladu a ve výrobě, což umožnilo se firmě posunout dále a vytvořit tak prostor pro další rozvoj společnosti.


Případová studie Dairy 4 Fun.pdfPřípadová studie Dairy 4 Fun.pdf


ELEKTRONICKÉ ŘÍZENÍ VÝROBY A SKLADŮ


obrazek455
AGRO Jesenice u Prahy, a.s.
 

Společnost AGRO Jesenice u Prahy, a.s. se zabývá zpracováním, balením a distribucí širokého sortimentu mražené zeleniny.

 

V mrazicích skladech se nachází 1200 paletových pozic určených pro výrobní suroviny i pro hotové produkty v různých spotřebitelských baleních.

 

Cílem implementace projektu bylo nasazení systému NETTOControl v provozech řízených skladů (systém WMS) a v provozech výroby (systém MES).Případová studie AGRO Jesenice.pdfPřípadová studie AGRO Jesenice.pdf


ELEKTRONICKÉ ŘÍZENÍ SKLADŮ A EXPEDICE


obrazek385

 

AGROZET České Budějovice, a.s.
Agrozet České Budějovice, a.s. patří mezi tradiční prodejce zemědělské, lesní, komunální a zahradní techniky v ČR.

Systém NETTOControl je nasazen v centrálním skladu a v prodejně AZ Centrum v Českých Budějovicích, ve střediscích Husinec, Tábor, Jindřichův Hradec, Prostějov, a Chomutov. Připravuje se zapojení dalších středisek.

Nasazení systému řízených skladů a expedic přineslo eliminaci veškerých papírových forem dokladů a především vyšší operativnost a zrychlení při zásobování středisek z centrálních skladů.

 Případová studie AGROZET České Budějovice.pdfPřípadová studie AGROZET České Budějovice.pdf


EXPEDICE ČERSTVÝCH RYB


obrazek342
Bidvest Czech Republic s.r.o.

 

Společnost Bidvest Czech Republic s.r.o. zaujímá v ČR vedoucí roli v distribuci mražených, chlazených a čerstvých potravin. Ze dvou distribučních dep vyjíždí 200 distribučních vozů denně, které zákazníkům přepraví na 800 tun výrobků.

 

Nově vybudovaná expediční linka NETTO v  balírně čerstvých a mražených ryb v kralupském areálu pokrývá svou kapacitou potřebu celé skupiny Bidvest.

 Případová studie Bidvest Czech Republic (NOWACO).pdfPřípadová studie Bidvest Czech Republic (NOWACO).pdf


ELEKTRONICKÉ ŘÍZENÍ VÝROBY A SKLADŮ


obrazek343
POEX Velké Meziříčí, a.s.

Společnost POEX Velké Meziříčí, a.s. se zabývá dovozem, zpracováním, balením a distribucí suchých plodů, výrobou extrudovaných a cereálních produktů a jejich dražováním.
 
Rozsáhlé nasazení systému NETTOControl umožňuje souběžné používání na 100 PC stanicích, 22 mobilních terminálech, které jsou bezdrátově připojeny přes 25 přístupových bodů ve třech výrobních a skladových lokalitách.


Případová studie POEX Velké Meziříčí.pdfPřípadová studie POEX Velké Meziříčí.pdf


ELEKTRONICKÉ ŘÍZENÍ MÍCHÁRNY


obrazek344
KRAHULÍK - Masozávod Krahulčí, a.s.

Společnost Krahulík - MASOZÁVOD Krahulčí, a.s. patří tradičně k nejznámějším producentům uzenin v ČR. Uzenářská výroba byla v Krahulčí u Telče započata již v roce 1928, v současné době je společnost mezi první desítkou domácích výrobců uzenin.
 
Nově vybudovaný systém plně elektronického řízení míchárny NETTO zvyšuje kapacitu provozu a zároveň posiluje jistotu výrobce důslednou evidencí šarží všech komponent použitých pro míchání díla.


Případová studie KRAHULÍK - Masozávod Krahulčí.pdfPřípadová studie KRAHULÍK - Masozávod Krahulčí.pdf


ELEKTRONICKÉ ŘÍZENÍ VÝROBY A SKLADŮ


obrazek345
Ing. Bohumil Kratochvíl - IBK Trade

Společnost Ing. Bohumil Kratochvíl - IBK Trade se zabývá zpracováním, balením a distribucí širokého sortimentu ořechů, suchých plodů a dražovaných produktů. Výrobní závod s balírnou je situován v Horní Cerekvi na Vysočině.

Systém řízených skladů NETTO WMS výrazně zvýšil kapacitu vychystávání a expedice výrobků. Spolu se zavedením systému pro řízení výroby NETTOControl došlo k významnému snížení chybovosti skladníků, kteří pracují nárazově až ve třísměnném provozu.


Případová studie Ing. Bohumil Kratochvíl - IBK Trade.pdfPřípadová studie Ing. Bohumil Kratochvíl - IBK Trade.pdf


KONTROLA A OZNAČOVÁNÍ ZBOŽÍ


obrazek348
Black & Decker (Czech) s.r.o.
 
 
Společnost Black & Decker je celosvětovým výrobcem a prodejcem elektrického nářadí a kvalitních výrobků pro spotřebitelské použití. Výrobní závod v Trmicích si od svého otevření v roce 2002 vybudoval významné postavení v rámci celé společnosti Black &Decker.
 
 
Zařízení pro kontrolu a označování zboží NETTO významně snižuje chybovost personálu a umožňuje archivaci provedených operací.


Případová studie Black & Decker (Czech).pdfPřípadová studie Black & Decker (Czech).pdf


100% KONTROLA BALENÍ


obrazek662
Yankee Candle®

Yankee Candle® je jedním z největších světových výrobců vonných svíček s tradicí od roku 1969. Sortiment obsahuje více než 150 druhů nejrůznějších tvarů, velikostí, dekorací, vůní i účelů použití.

Výrobní závod v průmyslové zóně Joseph na Mostecku, který byl otevřen v roce 2017, vyrábí 20 - 30 milionů kusů svíček ročně.
 
Kontrolními vážicími automaty NETTO byla vyřešena prevence před reklamacemi a nespokojeností zákazníků z důvodu neúplného balení anebo plnění svíček voskem a výrazná úspora výrobního času.


Případová studie Yankee Candle.pdfPřípadová studie Yankee Candle.pdf


RECEPTUROVÉ NAVAŽOVÁNÍ SMĚSÍ A SPRÁVA RECEPTUR - PEKÁRENSKÝ PROVOZ


obrazek664
PAC Hořovice, s.r.o.

Společnost PAC Hořovice s.r.o. byla založena v roce 1995 pod názvem Pekárna - cukrárna Hořovice s.r.o. transformací ze stavebně obchodního sdružení pod názvem Stavinvest. Původní hořovická pekárna byla vybudována jako pekárenský provoz v rámci závodu Pekárny Beroun v roce 1961. Jako jedna z prvních pekáren v republice byla vybavena průběžnými pecemi.

Společnost se z pozice svých třech provozů řadí mezi přední potravinářské firmy s působností v regionu Středočeského kraje a navazujících oblastí.
 
Implementace systému NETTOControl umožnila elektronickou správu receptur a řízení pracoviště míchárny pomocí výrobních příkazů. Bylo vyloučeno papírování, snížila se nutnost školení, podpořila se dosledovatelnost šarže a zpřesnila se evidence spotřebovaných surovin.


Případová studie PAC Hořovice.pdfPřípadová studie PAC Hořovice.pdf


KOMPLEXNÍ ŘÍZENÍ VÝROBY, SKLADU A EXPEDICE


obrazek663
Makovec a.s.

 

Jméno Makovec je na Prostějovsku spojováno s řeznickým řemeslem již od začátku 19. století. Rostoucí výroba uzenin se přesunula v roce 1997 do nedalekých Smržic a z ní se v roce 2006 oddělil nový závod expedice uzenin v Držovicích specializovaný jako distribuční centrum pro širokou síť více než 80. firemních prodejen a dalším stovkám odběratelů z Čech, Moravy a Slovenska.
 
Nasazení systému NETTOControl umožnilo okamžitý přenos požadavků na navažování receptur a online kontrolu stavu jednotlivých výrobních příkazů a dávek. Dále umožnilo plánovat výrobu na několik dnů dopředu a eliminovalo papírovou formu dokladů - receptur a převodních tabulek.


Případová studie Makovec  .pdfPřípadová studie Makovec .pdf


KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
RYCHLÝ VÝBĚR VÁHY
  vyhledávat dle
váživosti:
dílku:

typ použití:
prostředí:
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.