Rentgenová a optická kontrola WIPOTEC

Rentgenová a optická kontrola WIPOTEC

 

 

 

Rentgenová a optická kontrolní řešení zvyšují bezpečnost výrobků a ochranu značky.

 

Pokud hledáte řešení pro 100% kontrolu potravin z pohledu příměsí, pak odpovědí je RTG kontrola, tzv. X-RAY. Ultra slabé RTG záření proniká skrz vybrané zboží a odhalí nežádoucí kontaminanty jako je sklo, kosti, kameny nebo kousky kovu. Takové položky je pak snadné odstranit. Kvalita průmyslově vyráběných výrobků musí mít ve všech výrobních procesech nejvyšší prioritu. Dodání vadných výrobků by mohlo vést k ničivým následkům. Reklamace nebo nároky jsou velmi drahé a poškozují značku zákazníka. Aby se zákazník vyhnul takovým dopadům, vyvinul WIPOTEC-OCS komplexní portfolio rentgenových detektorů, které poskytují nejvyšší bezpečnost produktu. Doplněné o inteligentní software a volitelnou optickou kontrolu zajišťuje mimořádný okruh aplikací.

 

 

Typické kombinace RTG a optické kontroly jsou využity pro:

 • Detekci cizích těles
 • Kontrolu kompletnosti - chybějící součásti a výrobky v obalech
 • Kontrolu naplnění - výška náplně a zónová náplň
 • Měření volného prostoru v horní části obalu
 • Kontrolu přítomnosti vakua
 • Kontrolu tvaru a polohy
 • Detekce zlomů a děr
 • Kontrolu polohy a umístění
 • Kontrolu uzavření svorky
 • Určení hmotnosti
 • Vážení celkové a zónové hmotnosti
 • Měření délky, šířky, plochy a objemu výrobku
 • Kontrolu zachycení výrobku v uzávěru
 • Identifikaci chybějících nebo poškozených výrobků a obalů
 • Automatické stanovení zralosti (pro sýry)

 

 

Technologie:

 

 

 

Propustnost materiálů:

 

 

 

 

Příklad použití:

 

Nekompletní / vadný blistr Přítomnost cizího tělesa v baleném masném výrobku Kontrola povrchu, zlomů a přítomnosti cizích těles v Pizze
     
Měření hustoty a zjišťování cizích těles Kontrola kompletnosti, cizích těles a správnost plnění Kontrola kompletnosti, balení, polohy a cizích těles

 

 

Výhody nejmodernějšího rentgenového portfolia:

 • Modularita umožňující rychlý vývoj a integraci řešení
 • Standardní portfolio od vstupních skenerů až po prvotřídní kombinované jednotky
 • Technologie detektorů kamer HD-TDI s vysokým rozlišením v kompaktním provedení
 • Inteligentní software pokrývající širokou škálu aplikací

 

 

Díky plně automatické spolehlivé kontrole je snadné dodržet standardy kvality dané normami HACCP, BRC a IFC.

 

 

 

Základní produkty s využitím RTG, tzv. X-RAY kontroly:
 

Model SC-V

 

Rentgenová a optická kontrola v kompaktní jednotce

 

 

 

Model SC-V představuje nejvyspělejší kontrolní technologii. Kombinuje spolehlivou detekci nečistot produktu pomocí vysoce výkonného rentgenového skeneru s dalšími optickými řídicími systémy vyvinutými ve společnosti WIPOTEC-OCS.

 

Tyto kontrolní systémy kontrolují správnost, správné umístění a čitelnosti všech štítků a pečetí, jak jsou uvedeny na výrobcích (ingredience, nutriční hodnoty, datum expirace). Obě kontrolní jednotky (rentgenový systém a optické ovládání) jsou sloučeny do jednoho prostorově úsporného designu.

 

Kromě spolehlivé detekce cizích těles SC-V také zaručuje přesný a jednotný vzhled vašich produktů. Model představuje vynikající inspekční systém, který poskytuje maximální bezpečnost a zabraňuje nákladným reklamacím z důvodu kontaminace produktu nebo nesprávného označení.

 

Tento model má stejné komfortní uživatelské rozhraní jako kontrolní váhy. Systém je ovládán z 15“ barevného TFT displeje s dotykovým panelem, který vždy zobrazuje aktuální snímek.

 

Systém SC-V, navržený pro krytí IP65 s plnou konstrukcí z nerezové oceli, má šikmé povrchy, které společně s oblastí produktu ve tvaru C umožňují rychlé a snadné čištění. Splňuje nejpřísnější požadavky na hygienu.

 

 

Model SC-W

 

Kombinace rentgenové kontroly a kontrolní váhy šetří místo

 

 

Model SC-W je průkopnickou kombinací inovativní rentgenové technologie a osvědčené technologie kontrolního vážení od společnosti WIPOTEC-OCS. Výrobky v proudu jsou kontrolovány nejen na přítomnost nečistot, ale také prochází vysoce přesnou kontrolou hmotnosti. Výrobky s nesprávnou hmotností jsou odstraněny do samostatného kontejneru.

 

Režim single i dual track je velmi úspěšný – buď se závěsem pro radiační ochranu, nebo bez něj. Varianta bez ochranného závěsu poskytuje vysokou výkonnost až 300 kusů za minutu, což je možné i pro velmi lehké produkty. Další možností je i kombinace RTG, automatické váhy a vizuální kontroly v jednom (Model SC-W-V).

 

 

Model SC-E

 

Špičkový rentgenový skener pro profesionální detekci kontaminantů

 

 
 

Model SC-E je perfektním vstupním zařízením do světa ultramoderních rentgenových inspekčních systémů a přidružené vysoce kvalitní produktové řady WIPOTEC-OCS.

 

Skener byl navržen a vyvinut tak, aby splňoval nejpřísnější požadavky na detekci cizích těles. S volitelným komplexním softwarovým balíčkem se skener stává vynikajícím všestranným zpracovatelem, který spolehlivě kontroluje počet, úplnost, úroveň naplnění a určování hmotnosti.

 

Produktová řada SC-E je více než dobrá investice pro všechny uživatele, kteří hledají vysoce profesionální detekci cizích těles. Představuje dobře navržené, technické a ekonomické řešení za vysoce konkurenceschopnou cenu.

 

 

 

S výběrem nejlepší varianty řešení Vám rádi poradí zkušení produktoví manažeři
na tel: +420 271 001 877, případně na e-mailu
sales@vahyNetto.cz.

 

 

design
KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
RYCHLÝ VÝBĚR VÁHY
  vyhledávat dle
váživosti:
dílku:

typ použití:
prostředí:
PROSPEKTY ke stažení

 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.